
Apaštališkoji Penitenciarija paskelbė apie popiežius Pranciškus priimtą apaštališkojo pasiuntinio Medžiugorjės Šv. Jokūbo parapijoje arkivyskupo Aldo Cavalli prašymą, kad 2025 jubiliejiniais metais įprastomis sąlygomis (sakramentinė išpažintis, eucharistinė komunija ir malda Popiežiaus intencija) būtų suteikiami visuotiniai atlaidai visiems, kurie kaip piligrimai atvyksta į parapijinę Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią Medžiugorjėje ir ten nuoširdžiai dalyvauja jubiliejaus ceremonijose arba bent jau skiria pakankamai laiko nuoširdžiai maldai, įskaitant Viešpaties maldą bei Tikėjimo išpažinimą, ir šaukiasi Švenčiausiosios Mergelės Marijos.
Dekretas galioja visą eilinių einamųjų 2025 metų jubiliejaus laiką, sakoma kardinolo Angelo de Donačio ir vyskupo Krzysztofo Józefo Nykielo pasirašytame dekrete.
Tai buvo priežastis, dėl kurios mūsų radijo programoje svečiavosi arkivyskupas Aldo Cavalli, apaštališkasis vizitatorius, turintis ypatingą misiją Medžiugorjės parapijoje.
„Šiais malonės metais Apaštališkasis Atgailos ordinas išleido Dekretą dėl visuotinių atlaidų Medžiugorjėje. Šie visuotiniai atlaidai gaunami piligrimams atvykus į Šv. Jokūbo bažnyčią ir meldžiantis tam tikras maldas“, – sakė arkivyskupas Cavalli ir pridūrė, kad daugelis jo klausia: kas yra visuotiniai atlaidai? Arkivyskupas paaiškino, kas yra visuotiniai atlaidai, pateikdamas pavyzdžių.
„Visuotiniai atlaidai yra labai svarbus dalykas. O Šventieji, Jubiliejiniai metai yra taip pat labai svarbūs. Paprastas pavyzdys: Aš turiu žiedą, Šventasis Tėvas man jį padovanojo, kai tapau vyskupu. Tarkime, žmogus pavagia iš manęs tą žiedą ir po to atgailauja ir gailėdamasis prisipažįsta. Kunigas suteikia jam išrišimą, bet su viena sąlyga – jam reikia situaciją atitaisyti: žmogus nueina į paštą, įdeda mano žiedą į voką ir atsiunčia man. Taigi, jis nusidėjo, atgailavo, prisipažino, jam buvo atleista ir jis ištaisė savo klaidą. Atlikta!“
Tarkime taip: Žmogus apšmeižė kitą žmogų, ir tas šmeižtas yra publikuojamas laikraštyje (kalbu iš savo patirties), o kai šmeižtas yra spaudoje, jis patenka į internetą, kur lieka visam laikui. Kai kas nors nori ką nors sužinoti apie tą (apšmeižtą) asmenį, ieško informacijos internete, pamato šmeižtą, mano, kad tai tiesa, ir blogai pagalvoja apie apšmeižtą asmenį, nes nežino, jog tai neteisybė. Po to šmeižikas atgailauja, eina išpažinties; kunigas suteikia jam atleidimą ir liepia tai atitaisyti. Tačiau jis negali to padaryti, kadangi šmeižtas išlieka internete ir niekas negali jo pašalinti.
Tarkime, kitas atvejis: Koks nors žmogus sugriauna šeimą, susituokia su kitu vyru ar moterimi, o po to atgailauja, eina išpažinties, kunigas suteikia jam / jai atleidimą ir sako, kad jūs turite tai ištaisyti… Kaip jis / ji ištaisys, kai sunaikinta šeima jau susilaukusi naujų kartų?
Taigi šiuo atveju ar daugeliu kitų atvejų – ir mes visi turime tokių situacijų gyvenime, kai elgiamės panašiai ir padarome tai, ko jau nebegalime ištaisyti – žmogus tikrai atgailauja ir meldžia Viešpatį: „Kaip aš tai ištaisysiu, kai jau nieko nebegalima pakeisti“. Tai ir yra visuotinių atlaidų ir Jubiliejinių Šventųjų metų prasmė.
Ateikite į Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią ir atsistoję Viešpaties Dievo akivaizdoje su tikru nuoširdumu ir giliu gailesčiu, melskite Jo: „Ką padariau, nebegaliu ištaisyti, Tu geras, gailestingas ir visagalis… Aš negaliu, bet Tu gali. Dėl Jėzaus, kuris jau paėmė mano nuodėmes ant kryžiaus ir jas atleido; dėl Mergelės Marijos ir šventųjų nuopelnų ir jų užtarimu Tu, kuris esi visagalis, teisingas, taisyki mane, ir aš pakeisiu savo gyvenimą.“Tai yra atleidimas. Tai reiškia patikėti Viešpačiui daugelį dalykų, kurių niekada nebegalėsime ištaisyti. Marijai ir šventiesiems užtariant dėl jų nuopelnų mes galime ir turėtume Jo prašyti, kad Jis tai sutvarkytų dėl manęs ir dėl tavęs, bet labai svarbu, kad tu ir aš pakeistume savo gyvenimus“, – sakė arkivyskupas Cavalli ir paaiškino, kaip pakeisti savo gyvenimą.
„Vienas šventasis mus to gerai išmokė. Kiekvieną rytą pabudęs sakysiu Viešpačiui: „Viešpatie, šiandien noriu gyventi geriau nei vakar“. Norėdami pradėti gyvenimą iš naujo, kiekvieną rytą ir šią dieną nugyventi geriau nei vakarykštę, kiekvienas būdamas savo misijoje, pašaukime ar darbe su šiuo noru pradėkite vis iš naujo ir vis nuo pradžios, kuri niekada nesibaigia. Tai askezė. Lėtai, žingsnis po žingsnio, mano gyvenimas pildosi. Ir tai, suprantama, didelis darbas, kurį šiais Šventaisiais metais turime nuveikti prieš Viešpatį“, – sakė arkivyskupas Cavalli. Šiais Jubiliejiniais, Šventaisiais metais daugelis keliaus į Medžiugorję, o arkivyskupas Cavalli jiems sako, kad Medžiugorjė yra malonės vieta ir kad atvykę čia jie turėtų „įeiti į šią savo malonės vietą“.
„Visko centras yra bendruomeninis Eucharistijos šventimas. Vyksta kontaktas, pokalbis, gilus susitikimas su Viešpačiu Jėzumi. Didelę reikšmę skirkite Rožinio maldai prieš Eucharistiją, kad danguje esanti Mergelė Marija jus lydėtų susitikime su Jėzumi. Teikite didelę reikšmę Švenčiausiojo Sakramento adoracijai…
Supraskite didelę piligriminės kelionės į Apsireiškimo ir Križevaco kalnus svarbą ir atminkite, kad į Apsireiškimo ir Križevaco kalnus kopė milijonai žmonių. Melsdamiesi. Jūs esate ypatingoje dvasinėje atmosferoje, ypatingoje dvasinėje aplinkoje. Suteikite didelę reikšmę asmeninėms tylos akimirkoms, nes būtent išorinėje ir vidinėje tyloje kalba Viešpats. Medžiugorjėje mes taip pat turime katechezes, mes jas vedame įvairiomis kalbomis ir teikiame didelę reikšmę toms katechezėms apie Dievo Žodį, kad galėtumėte geriau suprasti Dievo žodžio gelmes…
Be to, Medžiugorjėje yra įvairių įstaigų, aplankykite vieną iš šių įstaigų ir skirkite popietę toms labdaros institucijoms, kurios gimė Medžiugorjėje. Tokiu būdu jūs pateksite į malonės pasaulį, o malonė keičia, nes ji yra malonė. Visada prisiminkime, kad Šventoji Dvasia neregima, bet veikia; Šventosios Dvasios nematyti, bet ji pasiekia mus. Jei įeisime į šią vietą taip, kaip aš jums pasiūliau, mes pateksime į Šventosios Dvasios pasaulį, tada Šventoji Dvasia įeis į jus, praturtins jus, suteiks jums malonę ir suteiks galimybę gerai gyventi“, – sakė arkivyskupas Aldo Cavalli.
Mons. Cavalli kalbino Milka Rozić, o garso įraše klausykite viso interviu, kuriame jis taip pat kalbėjo apie savo trejus metus trukusią tarnystę Medžiugorjėje, Taikos Karalienės tikėjimo doktrinos raštiją, Dievo Motinos pranešimus, kurie buvo paskelbti su „bažnyčios pritarimu“ notos paskelbimu…