2024 m. birželio 25 d. pranešimas
„Brangūs vaikai! Kartu su jumis džiaugiuosi ir dėkoju Dievui, kad Jis vis dar leidžia Man būti su jumis, jus vesti ir mylėti. Vaikeliai, taikai gresia pavojus, o šeima puolama. Kviečiu jus, vaikeliai, grįžkite prie maldos šeimoje. Padėkite Šventąjį Raštą matomoje vietoje ir kasdien jį skaitykite. Mylėkite Dievą labiau už viską, kad jums būtų gerai žemėje. Dėkoju, kad atsiliepėte į Mano kvietimą.“
Šventasis popiežius Jonas Paulius II savo laiške šeimoms rašė, kad šeima yra asmenų bendruomenė, mažiausia socialinė bendruomenė ir, kaip tokia, pagrindinė bet kurios visuomenės gyvenimo institucija. Šeima grindžiama bendru kraujo ryšiais susijusių žmonių, dažniausiai tėvų ir vaikų bei kitų narių, gyvenimu, nes ten, kur meilė, yra vietos seneliams bei senelėms.
Šeimoje gimsta nauja gyvybė, joje kuriama žmogaus asmenybė, todėl daug kas priklauso nuo sveikos ir tvarkingos šeimos. Žmogus auklėjamas šeimai ir formuojasi šeimoje. Normalus žmogaus augimas neįsivaizduojamas be šeimos. Šeima yra vieta, kur susitinka Dievas ir žmogus.
Šeima – tarsi šventovė, ji saugo Dievo buvimą pasaulyje. Šeima yra vieta, kur susitinka Dievas ir žmogus. Šeima yra miniatiūrinė Bažnyčia, namų bažnyčia. Nėra žmogaus be šeimos, jis neegzistuoja vienas. Kiekvienas iš mūsų savo kūną ir visus savo ypatumus šeimoje gavo iš tėčio ir mamos. Čia gavome savo vardą ir pavardę. Niekas nesukuria pats savęs, nepasivadina vardu ir pavarde; niekas nepriskiria pats sau gebėjimų ar silpnybių. Žmogumi tampama tik šeimoje.
Ir šiame pranešime, kaip daugelyje kitų pranešimų, Dievo Motina kalbėjo apie šeimą ir kvietė šeimas melstis. Prisiminkime kai kuriuos Jos pranešimus:
„Prašau parapijos šeimų melstis šeimose rožinį“. (1984 09 27) „Tegul jūsų šeimose pirmoje vietoje būna malda“. (1984 m. lapkričio 1 d.) „…dėkoju visiems, kurie skatino melstis savo šeimas“. (1985 m. kovo 28 d.)
„Brangūs vaikai! Aš prašau jūsų pradėti keisti savo šeimos gyvenimą. Tegul šeima būna darni gėlė, kurią noriu padovanoti Jėzui. Brangūs vaikai, tegul kiekviena šeima būna užsiėmusi malda, ir aš noriu vieną dieną pamatyti maldos vaisius šeimoje“. (1986 m. gegužės 1 d.)
„Noriu, kad pažadintumėte meilę savo šeimose, kad vietoje neramumų ir neapykantos įsiviešpatautų meilė , o kai jūsų širdyse yra meilė, ten bus ir malda“. (1993 m. balandžio 25 d.)
„Tegul malda būna jūsų gyvenimas. Šeima negali sakyti, kad yra rami, jei nesimeldžia“. (1995 m. rugpjūčio 25 d.)
„Brangūs vaikai! Ramybės vaisius yra meilė, o meilės vaisius – atleidimas. Aš esu su jumis ir kviečiu jus visus, vaikai, pirmiausia atleisti šeimoje, o tada galėsite atleisti kitiems“. (1996 m. sausio 25 d.)
Kodėl Dievo Motina pabrėžia, kad malda šeimoje turi būti pirmoje vietoje? Tikiu, kad dėl to, jog malda nėra pirmoje vietoje, o tada ir visa kita negali būti savo vietoje. Deja, daugelyje šeimų malda beveik išnyko. Maldą pakeitė televizorius ar mobilieji telefonai, kurie užpildo tuštumą tarp šeimos narių. Kai nėra pokalbio, bendrumo tarp šeimos narių, tada nėra jėgų ryžtis kartu melstis. Jei nėra maldos, šeima tampa taikiniu visoms įmanomoms priešo pajėgoms, kurios nori ją susilpninti ir sunaikinti.
Šeima negali sutarti ir teisingai gyventi be tikėjimo ir maldos dimensijos. Žmonijos išlikimas priklauso nuo šeimos išlikimo.
Bendra malda šeimoje stiprina vienybę ir padeda įveikti visus šeimą ištinkančius sunkumus ir kryžius.
Airijos kunigas, gerbiamas Patrickas Paytonas, paskleidė garsiuosius posakius: „Šeima, kuri meldžiasi kartu, lieka kartu“ ir „Pasaulis maldoje yra pasaulis taikoje“. Žmogaus širdyje per maldą gimsta ramybė, kurioje Dievas gali ateiti pas mus. Dievo Motina įspėja mus, kad pavojus taikai kyla pirmiausia žmogaus širdyje, šeimose, o paskui ir pasaulyje.
Šventoji Motina Teresė pasakė: „Ką galite padaryti dėl taikos pasaulyje? Grįžkite namo ir mylėkite savo šeimą.” Jei savo šeimose sukūrėme taiką, mes padarėme daug, ypač dėl taikos pasaulyje.
Malda
Mergele Marija, Taikos Karaliene, Tu ateini pas mus iš dangiškojo Tėvo šlovės ir Tu geriau už mus matai visus pavojus, su kuriais susiduria šeimos ir pasaulis, todėl dėkojame Tau, kad nepavargai kviesti mus maldai ir širdies atsivertimui. Ačiū Tau, Motina, už visas tas širdis, kurios rimtai priėmė Tavo žodžius ir išklausė Tavo kvietimą melstis. Prašyk mums malonės ištverti maldos ir atsivertimo kelyje, kad patirtume Dievo mums pažadėtus ir duodamus ramybės vaisius. Susivieniję su Tavimi maldoje, Mergele Marija, pavedame Tau visas tautas ir visas vietas, kuriose daug neapykantos, žudynių ir mirties. Tegul maldos jėga, kylanti į dangų iš daugelio širdžių, susijungusių su Tavo Nekalčiausia Širdimi, atneša taikos ir meilės vaisių, kad baigtųsi neapykanta bei karai šeimose ir pasaulyje. Amen.